Yemleme Çözümleri

YEMLEME ÇÖZÜMLERİ

Yam Maliyetlerini Kontrol Etmek
Süt ve besi hayvancılığında en yüksek gider kalemini yemleme maliyetleri oluşturmaktadır. Doğru yemleme politikaları hem yemleme maliyetini düşürecek, hem de hayvan refahı ve verimliliği artıracaktır. Hayvanın nasıl beslenmesi gerektiği konusundaki en önemli parametreler; canlı ağırlığı, süt verimi, hayvanın sağlık durumu ve laktasyon evresi  olarak görülmektedir. Özellikle süt inekleri için laktasyon evresi, yemleme için en önemli göstergedir..
Yemleme için Özel Çözümler
Tüm bunlar dikkate alındığında süt işletmeciliğinde karlılık doğru yemleme ile sağlanır. Her bir hayvan ihtiyacı olan besini, ihtiyacı olduğu kadar almalıdır. Diğer taraftan stoğunuza uygun olarak rasyonu belirlemeniz için özel olarak geliştirilmiş Rasyon Hazırlama Modülü ile hızlıca optimum ihtiyaçlar için gerekli reçeteyi belirleyebilirsiniz. Rasyon Yazılımı ve Bireysel Yemleme Kabini ile hayvanların ihtiyacı optimum düzeyde karşılanırken maliyetler minimum düzeyde kalır. 

 

 

 

 

AutoFeed - Bireysel Yemleme Kabini

 

Çiftlik Diyetisyeniniz
Hayvanlardan yüksek verim alabilmek, her birine ayrı ayrı özen göstermeye bağlıdır. AutoFeed Bireysel Yemleme Kabini, hayvanların süt verimi, laktasyon konumu, gebelik durumu gibi bir çok parametreye göre özel olarak beslenmesini sağlar.
Akıllı Çözümler
Kabine gelen hayvan, otomatik olarak tanımlanır ve ProFarm Sürü Yönetim Programından elde edilen verilere göre her bir hayvan için otomatik olarak belirlenen oranda yem verilir. Günlük toplam yem miktarının kaç öğünde verileceğini ProFarm Sürü Yönetim Sistemi entegrasyonu ile belirlenir.

Devamını oku: BİREYSEL YEMLEME KABİNİ - AutoFeed

AutoRation - Rasyon Hazırlama Modülü

 

Yemleme Maliyetlerini Düşürün
Süt ve besi hayvancılığında en yüksek maliyet ile yem harcamalarında karşılaşılmaktadır. Doğru yemleme politikaları, hem yemleme maliyetini düşürecek, hem de verimliliği artıracaktır.
Doğru Yemleme İçin
Bu amaçla AutoRation, rasyon hazırlama programı, elinizdeki yem stoğu ile en doğru rasyonu hazırlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda AutoRation, mevcut maliyetlerinizi öngörmenizi sağlayacaktır.

 

 

Devamını oku: RASYON HAZIRLAMA MODÜLÜ

FARKIMIZ

En büyük avantajımız, durmak, yorulmak bilmeyen araştırma ruhumuz, Plaza mühendislerininden değil; idealist saha mühendislerinden oluşan bir ekibimiz ve çiftlik ortamından kopmadan yürütülen çalışmalarımız...  

Tüm dünyada geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik çözümler almaktadır. Maksimum verim için önerilen teknolojiler ise yatırım maliyetlerini arttırmaktadır. AutoMilk olarak, çiftçi için teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmaktayız. 

Mühendis bakış açısı ile çiftliklerde geçirdiğimiz zamanın neticesinde çok sayıda özgün fikre sahibiz. Bunların bir kısmı Türk çiftçisine özgü sorunları çözmeye dayanırken, bazıları ise tüm dünyada ilk defa sunulacak modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Hayvancılık teknolojileri alanında elektronik, makine ve bilişim disiplinlerinin ortak çalışmaları sonucu pek çok soruna, özgün çözüm fikirleri geliştiriyoruz. TÜBİTAK tarafından sağlanan destekle Türk ve dünya pazarına sunmuş olduğumuz ürünlerimizin yanında, yine TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm bunların yanında ekibimizin akademik geçmişleri, dünyada bu alanda yapılmış bir çok gelişmeyi takip etmemizi sağlamaktadır. 

Daha yüksek kaliteyi pazara daha uygun maliyetle sunmak AutoMilk için sonu olmayan bir yoldur. Bu yolda bize destek veren tüm iş ortaklarımıza, kamu kurumlarımıza ve müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.