Sağımhane

SAĞIMHANE

Doğru Tercih
Sizi başarıya götürecek, bir dizi faaliyetin sonuç verdiği nokta sağımhanenizdir. Süt işletmelerinin ana işlevlerinin yerine getirildiği sağımhanelerin, yüksek kalite ile sürekli hizmet verebilmesi gerekir. Çiftliğinizin kapasitesi ve büyüme rejimi gözetilerek hangi sağımhane yönetiminin sizin için uygun olduğuna karar verilmesi için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

Sürekli Müşteri Memnuniyeti
Aldığınız sistemin yedek parça temini ve bakım periyodunun düzenli takibi için önerilen programlarımız ile sürdürülebilir sürekli memnuniyeti sağlamak en büyük hedefimizdir.
Temel Bileşenler
Başarılı bir sağım için sürekli yeterli vakumun sağlanması ve pulsatör oranlarının elektronik olarak takip edilmesi büyük önem taşır. Böylelikle, ineklerin memelerine uygulanan vakum sürekli kontrol altında tutulur. Optimum pençe tasarımı ile sağım daha düzenli olacaktır. Hayvan sağlığına uyumlu meme lastikleri ile sağlıklı sağımı sağlayabilirsiniz.

Yardımcı Unsurlar
Sağım sonunda memenin vakuma daha fazla maruz kalmasını engellemek üzere otomatik çıkarıcı kullanımı ve hayvanların kimliklendirilerek süt verimlerinin sürekli takip edilmesi günümüzde önemle tavsiye edilen uygulamalardır.

 

 

 

Sağımhane Ürünleri

 1. Balık Kılçığı Sağım Odası
 2. Paralel Sistem Sağım Odası
 3. Sürü Yönetim Sistemi
 4. Mekanik Sağımhane
 5. Mastitis Pençesi

Sağımhane Çözümleri

 1. Primary Çözümler
 2. Advanced Çözümler
 3. İlk Adım Eğitimi
 4. Herkes için Pedometre

 

 

Sadece Ürün değil, her detayı ile çözüm ailesi

 • Eğitim Paketi : Kurulum sonrası, sistemin en iyi şekilde kullanımını sağlamak için geliştirilmiştir. Çiftliğinizde uzman bir tekniker, bir hafta süreyle personelinizle beraber sağım ve diğer işlemleri takip eder. İlk Adım Eğitimi ile sisteminizi etkin bir şekilde kullanabilir ve uygulayabilirsiniz. Daha ayrıntlı bilgi için tıklayınız - İlk Adım Eğitimi
 • Bakım Politikamızı : Cihazınızın uzun ömürlü olması ve yıllarca size hizmet edebilmesi için her türlü detay hesaplanmıştır. Periyodik bakımların faydası orta vadeli işletimle kolaylıkla anlaşılmaktadır. Daha ayrıntlı bilgi için tıklayınız - AutoMilk Bakım Politikası
 • Kalite Uygulamaları : Ürün kalitesi ve hizmet kalitesinin garantisi sürekli takiptir. Üretim ve kurulum ile müşteri hizmetlerine ilişkin faaliyetlerin tümü uzman personel tarafından takip edilmekte ve raporlanmaktadır. Böylelikle her üründe, her zaman yüksek kalite garanti edilmiş olur. Kalite şansa bırakılamaz. Daha ayrıntlı bilgi için tıklayınız - AutoMilk Kalite Politikası

 

 

 

Paralel Sistem Sağım Odaları

 

Hızlı Sistem
Paralel Sağım (Hızlı Çıkış) sisteminin tüm avantajlarından teknoloji ile faydalanın. Paralel sistem sağım sistemlerini başarıyla uygulayan firmamız, ileri teknoloji çözümleri ile sağımda yüksek verim için destek olmaktadır.
Sıklıkla karşılaşılan Paralel Sağım Sistemi, 2x24 model büyüklüğüne kadar dünyada bir çok örnekte başarıyla uygulanmaktadır.
Minimum Bekleme Süresi
Hayvan yerleşimi, memelere iki arka ayak arasından erişilecek şekilde tasarlanmıştır. Hayvanların çıkışını kolaylaştırmak amacıyla, çıkış kapıları otomatik olarak açılmaktadır. Krom süt hattı, gelişmiş vakum pompası, sağım başlıkları, süt ölçer, otomatik çıkarıcı, elektronik pulsatör ve bilgisayarlı sağım paneli ile bir bütün halinde sunulmaktadır.

Devamını oku: PARALEL SİSTEM (Hızlı Çıkış) SAĞIM ODALARI

Mekanik Sağım Odaları

 

Daha Hızlı Sağım İçin
Hayvan sayısı 10 ve daha çok olan işletmelerde makineyle sağım bir zorunluluktur. Sağım makinesi daha kaliteli süt elde edilmesine, işgücünün daha ekonomik kullanılmasına, otomasyona ve birim zamanda daha fazla inek sağmaya imkan verir. Mekanizasyon olanağı olmayan işletmelerde, sağım için harcanan zaman daha fazla olmaktadır.
Daha Sağlıklı Sağım İçin
Sütünüzü sağlıklı ve verimli bir ortamda sağabilmek için başlangıç noktanız:

Mekanik Sağımhane;

 • Sabit Sağım Sistemleri,
 • Yarı Sabit Sağım Sistemleri,
 • Kilit Arkası Sağım Sistemleri,

olmak üzere üç farklı yapıda kurulumu yapılmaktadır.

 

Devamını oku: MEKANİK SAĞIMHANE

Balıkkılçığı Sağım Odaları

 

Kolay Yerleşim
Ülkemizde en sık tercih edilen Balıkkılçığı yerleşim planında, kolay yerleşim ve yüksek teknoloji bir arada sunulur. Sürü Yönetim Sistemleri ile tam uyumlu olarak kurulumu yapılan balıkkılçığı sağım sistemleri, hayvanların yerleşimi ve sağım süresi açısından en verimli planlamaya olanak sağlamaktadır.
Kolay Sağım
Bu sistemlerde hayvan yerleşimi balıkkılçığına benzediği için bu isim verilmiştir. Sistemin yapısı gereği hayvanlar sağım çukuru ile yaklaşık 30 derecelik açı yaparak yerleşirler. Bu sayede hem hayvan yerleşme ve ayrılmaları kolay olur, hem de sağım yan taraftan yapıldığı için sağımcının hayvan hareketlerinden etkilenmesi az olur.

 

Devamını oku: BALIKKILÇIĞI ELEKTRONİK SAĞIM ODALARI

AutoMast - Mastitis Pençesi

 

Erken Teşhis
Mastitis, özellikle büyükbaş hayvanlarda, sütün nitelik ve niceliğini önemli ölçüde etkileyen ve işletmeye ekonomik yönden darbe vuran bir meme hastalığıdır. Bu hastalık sebebiyle süt üretimi doğrudan etkilenir. Çoğu durumda uygulanan antibiyotik tedavisi neticesinde, 10 gün boyunca diğer sağlam memelerden de elde edilen süt kullanılamaz. İlerlemiş durumlarda da meme kaybı ile sonuçlanır.
Her Sisteme Uygun
AutoMast, sizin için her an meme sağlığını kontrol altında tutar, henüz başlangıç aşamasında hastalığı teşhis eder ve ucuz tedavi yöntemleri ile sorunu büyümeden çözmenize yardımcı olur. Her tip sistem ve donanıma uygunluğu sebebiyle, sağım sistemi ve sağım ekipmanları ne olursa olsun, AutoMast ile süt kalitesi daima kontrol altında olacaktır.

 

Devamını oku: MASTİTİS PENÇESİ - AutoMast

FARKIMIZ

En büyük avantajımız, durmak, yorulmak bilmeyen araştırma ruhumuz, Plaza mühendislerininden değil; idealist saha mühendislerinden oluşan bir ekibimiz ve çiftlik ortamından kopmadan yürütülen çalışmalarımız...  

Tüm dünyada geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik çözümler almaktadır. Maksimum verim için önerilen teknolojiler ise yatırım maliyetlerini arttırmaktadır. AutoMilk olarak, çiftçi için teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmaktayız. 

Mühendis bakış açısı ile çiftliklerde geçirdiğimiz zamanın neticesinde çok sayıda özgün fikre sahibiz. Bunların bir kısmı Türk çiftçisine özgü sorunları çözmeye dayanırken, bazıları ise tüm dünyada ilk defa sunulacak modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Hayvancılık teknolojileri alanında elektronik, makine ve bilişim disiplinlerinin ortak çalışmaları sonucu pek çok soruna, özgün çözüm fikirleri geliştiriyoruz. TÜBİTAK tarafından sağlanan destekle Türk ve dünya pazarına sunmuş olduğumuz ürünlerimizin yanında, yine TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm bunların yanında ekibimizin akademik geçmişleri, dünyada bu alanda yapılmış bir çok gelişmeyi takip etmemizi sağlamaktadır. 

Daha yüksek kaliteyi pazara daha uygun maliyetle sunmak AutoMilk için sonu olmayan bir yoldur. Bu yolda bize destek veren tüm iş ortaklarımıza, kamu kurumlarımıza ve müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.