BASINDA ALGAN

AutoMilk "Hürriyet Ekonomi" de.

Şubat.2014 - Hürriyet Ekonomi

hürriyetHürriyet Gazetesi AutoMilk'in başarısını haberlerinde yer verdi. Algan Group Genel Müdürü Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ ile yapılan röportajda AutoMilk'in 4 yılda ekonomiye 3,5 milyon euroluk katkısı konuşuldu.

Hürriyet Gazetesi Ekonomi ekinde AutoMilk'in başarısını haberlerinde yer verdi.

25 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Hürriyet Gazetesi AutoMilk'in 4 yılda 3,5 milyon avroluk ithalatın önüne geçmesini haberlerinde yer verdi. Hürriyet Ankara ekinde yayınlanan haberde Hürriyet "Anahtar teslim sağım sistemi" kurulması ve rakiplerine göre kurulum açısından %20, bakım maliyetleri açısından %50 daha karlı olduğu vurdulandı.

Ülke hayvancılığının ve yerli ekonominin arkasında duran AutoMilk bu duruşunu sergilemeye devam ederek ve ileride ürünlerini ihraç ederek ülke ekonomisine katkılarını sürdürmeye devam edecektir.

hürriyet ekonomi

FARKIMIZ

En büyük avantajımız, durmak, yorulmak bilmeyen araştırma ruhumuz, Plaza mühendislerininden değil; idealist saha mühendislerinden oluşan bir ekibimiz ve çiftlik ortamından kopmadan yürütülen çalışmalarımız...  

Tüm dünyada geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik çözümler almaktadır. Maksimum verim için önerilen teknolojiler ise yatırım maliyetlerini arttırmaktadır. AutoMilk olarak, çiftçi için teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmaktayız. 

Mühendis bakış açısı ile çiftliklerde geçirdiğimiz zamanın neticesinde çok sayıda özgün fikre sahibiz. Bunların bir kısmı Türk çiftçisine özgü sorunları çözmeye dayanırken, bazıları ise tüm dünyada ilk defa sunulacak modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Hayvancılık teknolojileri alanında elektronik, makine ve bilişim disiplinlerinin ortak çalışmaları sonucu pek çok soruna, özgün çözüm fikirleri geliştiriyoruz. TÜBİTAK tarafından sağlanan destekle Türk ve dünya pazarına sunmuş olduğumuz ürünlerimizin yanında, yine TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm bunların yanında ekibimizin akademik geçmişleri, dünyada bu alanda yapılmış bir çok gelişmeyi takip etmemizi sağlamaktadır. 

Daha yüksek kaliteyi pazara daha uygun maliyetle sunmak AutoMilk için sonu olmayan bir yoldur. Bu yolda bize destek veren tüm iş ortaklarımıza, kamu kurumlarımıza ve müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.