BASINDA ALGAN

AutoMilk "Yıldız" oldu.

Şubat.2014 - Ekonomist Dergisi

ekonomistAutoMilk, hizmet verdiği Algan Group olarak Ekonomist dergisi tarafından yaklaşık 2.250 Teknokent firması içerisinden seçilen 15 Yıldız Şirketten biri olarak belirlendi. Türkiye'nin Hayvancılık Mekanizasyonunda bir numaralı "Yıldız" firması AutoMilk birinciliği tescillenmiş oldu.

AutoMilk, Ekonomist dergisi tarafından 2.250 Teknokent firması arasından "Yıldız" olarak seçildi.

AutoMilk, Ekonomist dergisi tarafından yaklaşık 2.250 Teknokent firması içerisinden seçilen 15 Yıldız Şirketten biri olarak belirlendi. Türkiye'nin Hayvancılık Mekanizasyonunda bir numaralı "Yıldız" firması Algan Group birinciliği tescillenmiş oldu.

10 yıl önce kurulan Algan Group bünyesinde bulunan AutoMilk ürettiği "Gelişmiş Süt Sağım Sistemleri" ile ithalatı engelleyerek ekonomiye değer katmaya devam etmektedir. Son yıllarda 3,5 milyon dolar ithalatı engellemiş olan AutoMilk, yakın zamanda ihracata da başlayarak dünya pazarında yerini almaya hazırlanmaktadır.

AutoMilk siz değerli paydaşlarımızın desteği ile ülkemiz hayvancılığında çiftçilerimize yeni çözümler sunmak için çalışmaya devam edecektir.

ekonomist

FARKIMIZ

En büyük avantajımız, durmak, yorulmak bilmeyen araştırma ruhumuz, Plaza mühendislerininden değil; idealist saha mühendislerinden oluşan bir ekibimiz ve çiftlik ortamından kopmadan yürütülen çalışmalarımız...  

Tüm dünyada geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik çözümler almaktadır. Maksimum verim için önerilen teknolojiler ise yatırım maliyetlerini arttırmaktadır. AutoMilk olarak, çiftçi için teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmaktayız. 

Mühendis bakış açısı ile çiftliklerde geçirdiğimiz zamanın neticesinde çok sayıda özgün fikre sahibiz. Bunların bir kısmı Türk çiftçisine özgü sorunları çözmeye dayanırken, bazıları ise tüm dünyada ilk defa sunulacak modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Hayvancılık teknolojileri alanında elektronik, makine ve bilişim disiplinlerinin ortak çalışmaları sonucu pek çok soruna, özgün çözüm fikirleri geliştiriyoruz. TÜBİTAK tarafından sağlanan destekle Türk ve dünya pazarına sunmuş olduğumuz ürünlerimizin yanında, yine TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm bunların yanında ekibimizin akademik geçmişleri, dünyada bu alanda yapılmış bir çok gelişmeyi takip etmemizi sağlamaktadır. 

Daha yüksek kaliteyi pazara daha uygun maliyetle sunmak AutoMilk için sonu olmayan bir yoldur. Bu yolda bize destek veren tüm iş ortaklarımıza, kamu kurumlarımıza ve müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.