BASINDA ALGAN

BASINDA AUTOMILK

Ülkemizin Hayvancılık alanında ilk teknoloji firması olma özelliğini taşıyan AutoMilk, Algan Tarım olarak kurulduğu 2008 yılından bu yana sürekli ArGe faaliyetlerine devam etmektedir. Bu özelliği ile İthal ürünlerin engellenmesi noktasında önemli katkıları olan firmamız, çoğu projesi ile basının sürekli ilgisini çekmektedir. Sadece kurduğu çiftliklerle ya da verdiği eğitimlerle ön plana çıkmakla yetinmeyen AutoMilk, Türkiye'ye ve Dünya'ya tanıttığı yeniliklerle tanınmakta ve bilinmektedir. Bu bilinirliğin bir ispatı olarak bazı büyük yayın organlarında çıkan Algan Tarım ve projeleri ile ilgili haberler derlenmiştir. 2014 yılında tüm dünyaya hitab etmeye başlayan firmamız, bu imajını güçlendirmek için AutoMilk markasını geliştirdi.

Sizlerin desteği ile Türk Mühendislerinin başarıları her geçen gün dünya gündemine bir adım daha yaklaşmaktadır. Hayvancılık teknolojilerinde Türkiye'nin gururu AutoMilk ve Algan Tarım ile ilgili haberleri sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 

EuroTier 2016

Kasım.2016 
İki yılda bir düzenlenen dünyanın en büyük tarım fuarlarından olan EuroTier'da AutoMilk ve Actimoo yoğun ilgi gördü.

Devamını oku: EuroTier 2016

AutoMilk ihracata başlıyor.

Nisan.2014 - BT Haber

BThaber.com'un 7 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan haberinde Algan Group altında hizmet veren AutoMilk'in ürettiği anahtar teslimi sağımhanelere yer verildi. Haberde Algan Group Genel Müdürü Fatih Mehmet GÜLEÇ, yakın zamanda Bulgaristan pazarına girmek için araştırmaların sürdüğünü ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın da hedefleri arasında olduğunu belirtti.

Devamını oku: AutoMilk ihracata başlıyor.

"Tekno Yatırım" proje desteği

Temmuz.2015 

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Tekno Yatırım" projesi kapsamında firmamızın Ar-Ge faaliyetleri ülke ekonomisine katma değer sağlamak adına desteklenmiştir.

Devamını oku: "Tekno Yatırım" proje desteği

Konya Şeker AutoMilk İşbirliği

Mayıs.2015 

 

konya sekerTorku markası ile tüketicilerin beğenilerini toplayan Konya Şeker AŞ, ürünleri için süt üretiminin yapıldığı 5000 baş kapasiteli Şeker Süt Çiftliğinde, süt sağım teknolojileri ve sağımhane modernizasyonu için AutoMilk'i tercih etti.

Devamını oku: Konya Şeker AutoMilk İşbirliği

Personel Alımı(Konya)

Temmuz.2015 

 

Firmamız tarafından Konya'da kurulan Süt Üretim Tesislerinde, yine firmamızın kendi üretimi olan cihazların düzenli işletim ve bakımını üstlenecek çalışma arkadaşı aranıyor.

Devamını oku: Personel Alımı(Konya)

AutoMilk "Yıldız" oldu.

Şubat.2014 - Ekonomist Dergisi

ekonomistAutoMilk, hizmet verdiği Algan Group olarak Ekonomist dergisi tarafından yaklaşık 2.250 Teknokent firması içerisinden seçilen 15 Yıldız Şirketten biri olarak belirlendi. Türkiye'nin Hayvancılık Mekanizasyonunda bir numaralı "Yıldız" firması AutoMilk birinciliği tescillenmiş oldu.

Devamını oku: AutoMilk "Yıldız" oldu.

Anadolu Ajansı Türk Üretimi Sürü Yönetim Sistemini Dünyaya Tanıttı

Kasım.2013 - Anadolu Ajansı

aaAA muhabirinin edindiği bilgilere göre, sürü yönetim sistemi çiftliklerdeki hayvanların doğum kayıtları, süt verimlilikleri, ilaçların kaydedilmesi, yeme göre verimde değişikliklerin takibi, işçi değişikliği sonucu hayvanların veriminin ne olduğu, kullanılan tohumların işe yararlılığı gibi birçok alanda takip sağlanmasını içeriyor. Kapsamlı takip ile çiftlik sahibi kendine bir yol haritası çizerek, ekonomik öngörüsünü yapabiliyor.

Devamını oku: Anadolu Ajansı Türk Üretimi Sürü Yönetim Sistemini Dünyaya Tanıttı

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde Ders

Şubat.2014 - Ankara Üniversitesi

Şirketimiz Genel Müdürü Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde 3 saatlik Ders Verdi. Veri Tabanı gibi konularda ders vermekte olan şirketimiz Genel Müdür Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi daveti üzerine verilen derste Sağım Sistemleri ve Sürü Yönetim Sistemleri başlıklı işlendi.

Devamını oku: Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde Ders

TRT Ekibi AutoMilk'i Ziyaret Etti

Nisan.2013 - TRT

TRT tarafından hazırlanan "İşim Gücüm Girişim" programında Algan Tarım tanıtıldı. Özellikle Tübitak tarafından desteklenmeye değer bulunan "Sürü Yönetim Sistemi" projesi çerçevesinde yapılan ziyarette önce Hacettepe Teknokent ofisimizde sonrasında Ankara-Haymana'da kurmuş olduğumuz bir çiftlikte çekimler yapıldı. Yayınlandığu hafta büyük ilgi toplayan röportajı burada izleyebilirsiniz.

Devamını oku: TRT Ekibi AutoMilk'i Ziyaret Etti

Süt Dünyası Dergisi'nde Ses Getiren röportaj

Aralık.2012 - Süt Dünyası Dergisi

"Algan Tarım; çiftçimizin daha kolay kullanacağı ve maliyetleri kontrol altında tutacağı, tüm ekranları Türkçe olan ilk yerli sürü yönetim sistemini geliştirdi. ProÇift adıyla piyasaya sunulan sistem kısa sürede benimsenerek çiftliklerde kullanılmaya başlandı."

Devamını oku: Süt Dünyası Dergisi'nde Ses Getiren röportaj

Türkiye’nin ilk yerli sürü takip sistemi geliştirildi.

Şubat.2013 - TÜBİTAK

tübitak"Sürü yönetim sistemi çiftliklerdeki hayvanların doğum kayıtları, süt verimlilikleri, ilaçların kaydedilmesi, yeme göre verimde değişikliklerin takibi, işçi değişikliği sonucu hayvanların veriminin ne olduğu, kullanılan tohumların işe yararlılığı gibi birçok alanda takip sağlanmasını içeriyor. Kapsamlı takip ile çiftlik sahibi kendine bir yol haritası çizerek, ekonomik öngörüsünü yapabiliyor."

Devamını oku: Türkiye’nin ilk yerli sürü takip sistemi geliştirildi.

Konya Tarım 2012 Fuarında verilen Bereket TV röportajı

Mart.2012 - Bereket TV

bereket tv"Türk çiftçisinin ihtiyacı olan Pedometre ürününü bu fuarda gösterime sunduk. Çitçilerimizle demo uygulama üzerinde keyifli denemeler yaptık. Kızgınlık sonuçları anında cep telefonlarına SMS gelmesi ile çiftçinin yüzünde oluşan memnuniyet bizim en önemli motivasyonumuz. Artık ithal ürünlere yüzlerce Euro ödemeye gerek kalmamış olması, bizim için büyük bir gurur kaynağı..."

Devamını oku: Konya Tarım 2012 Fuarında verilen Bereket TV röportajı

AutoMilk "Hürriyet Ekonomi" de.

Şubat.2014 - Hürriyet Ekonomi

hürriyetHürriyet Gazetesi AutoMilk'in başarısını haberlerinde yer verdi. Algan Group Genel Müdürü Dr. Fatih Mehmet GÜLEÇ ile yapılan röportajda AutoMilk'in 4 yılda ekonomiye 3,5 milyon euroluk katkısı konuşuldu.

Devamını oku: AutoMilk "Hürriyet Ekonomi" de.

Platform Dergisi Şubat.2012 Sayısı

Şubat.2012 - Platform Dergisi

"Modern teknolojinin yerleştiği çiftliklerde bir çok ürün üreticinin işlerini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Bunların en başında Sürü Yönetim Sistemleri ile her bir hayvanın soy bilgisi, üretim verimliliği, yem tüketimi, doğum ve kızgınlık gibi verileri kontrol altına alınmış oluyor. Sürü Yönetim Sistemlerinin çiftlik dışından da internet aracılığı ile erişimi sayesinde uzman, nitelikli personelin çiftliğe gelmeden verileri kontrol edebilmesine imkan sağlıyor. Diğer taraftan sistemde tüm verilerin saklaması ile önemli kararlarda da çiftçiye hatırlatmalar yapılabiliyor. Söz gelimi, kuruya çıkması gereken tarih sistem tarafından otomatik olarak hatırlatılıyor. Genelde Pedometre ismi verilen, hayvanların hareketliliklerini takip sistemler aracılığı ile kızgınlık teşhisi %90’lara varan doğrulukla tespit edilebiliyor."

Devamını oku: Platform Dergisi Şubat.2012 Sayısı

2013'te 25 milyon liralık ithalata engel olacak.

Ocak.2013 - Milliyet Gazetesi

milliyet"Bu yıl bizim ürünümüzle 21 adet tam otomasyonlu, yüksek teknoloji kullanan süt çiftliği kuruldu. 2013 içerisinde, en az 50 çiftlik kurulması kurulması ve böylelikle en az 25 milyon liralık ithalatın önlenmesi planlanıyor."

Devamını oku: 2013'te 25 milyon liralık ithalata engel olacak.

FARKIMIZ

En büyük avantajımız, durmak, yorulmak bilmeyen araştırma ruhumuz, Plaza mühendislerininden değil; idealist saha mühendislerinden oluşan bir ekibimiz ve çiftlik ortamından kopmadan yürütülen çalışmalarımız...  

Tüm dünyada geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik çözümler almaktadır. Maksimum verim için önerilen teknolojiler ise yatırım maliyetlerini arttırmaktadır. AutoMilk olarak, çiftçi için teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmaktayız. 

Mühendis bakış açısı ile çiftliklerde geçirdiğimiz zamanın neticesinde çok sayıda özgün fikre sahibiz. Bunların bir kısmı Türk çiftçisine özgü sorunları çözmeye dayanırken, bazıları ise tüm dünyada ilk defa sunulacak modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Hayvancılık teknolojileri alanında elektronik, makine ve bilişim disiplinlerinin ortak çalışmaları sonucu pek çok soruna, özgün çözüm fikirleri geliştiriyoruz. TÜBİTAK tarafından sağlanan destekle Türk ve dünya pazarına sunmuş olduğumuz ürünlerimizin yanında, yine TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm bunların yanında ekibimizin akademik geçmişleri, dünyada bu alanda yapılmış bir çok gelişmeyi takip etmemizi sağlamaktadır. 

Daha yüksek kaliteyi pazara daha uygun maliyetle sunmak AutoMilk için sonu olmayan bir yoldur. Bu yolda bize destek veren tüm iş ortaklarımıza, kamu kurumlarımıza ve müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.