PRIMARY ÇÖZÜMLER

PRIMARY SAĞIM SİSTEMLERİ

Çiftliğinizde süt veriminin takip edilmesi, elektronik pulsatör ile hayvanların memelerine masaj yapılması, sürü yönetim sistemi ile hayvan kayıtlarının bilgisayar üzerinde saklanması, pedometre ile kızgınlığın takip edilmesi gibi bir dizi ürünün bir araya getirildiği ProÇift Sağım Grubu, çiftliğinizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmıştır. 

Bu çözüm paketi altında, endüstriyel bir süt çiftliğinde, verim takibi ve sağlık yönetimi için gerekli tüm gereksinimler bir araya getirilmiştir.

Endüstriyel Modern Bir Çiftlik İçin Karşılanması Gereken Teknoloji İhtiyaçları :

  1. Vakum ve Sağım hattı
  2. Elektronik Pulsatör ve Elektrovalf
  3. Otomatik Çıkarıcı (Başlık Çıkarıcı Piston)
  4. Volumetrik Süt Ölçer
  5. Elektronik Hayvan Kimlikleri, Kapı Giriş Anteni ile Tanımlama Sistemi
  6. Durak Yönetim Paneli
  7. Bilgisayarlı Sürü Yönetim Sistemi
  8. Pedometre (OPSİYONEL)
  9. Mastitis Tespit Sistemi  (OPSİYONEL)

ProÇift Sağım Grubu ile hedeflenen amaç, modern sağımhaneler için en önemli teknolojik ihtiyaçların karşılanmasıdır. Yerli çözümlerle desteklenen ProÇift, düşük maliyetle her çiftçinin erişebileceği bir çözüm grubudur. Tamamen Algan Tarım ArGe birimince geliştirilmiş olan ProÇift, ithal çözümlerden çok daha yüksek verimle yerli ikame oluşturulması hedefi ile çiftçilerimize sunulmuştur.

FARKIMIZ

En büyük avantajımız, durmak, yorulmak bilmeyen araştırma ruhumuz, Plaza mühendislerininden değil; idealist saha mühendislerinden oluşan bir ekibimiz ve çiftlik ortamından kopmadan yürütülen çalışmalarımız...  

Tüm dünyada geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik çözümler almaktadır. Maksimum verim için önerilen teknolojiler ise yatırım maliyetlerini arttırmaktadır. AutoMilk olarak, çiftçi için teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmaktayız. 

Mühendis bakış açısı ile çiftliklerde geçirdiğimiz zamanın neticesinde çok sayıda özgün fikre sahibiz. Bunların bir kısmı Türk çiftçisine özgü sorunları çözmeye dayanırken, bazıları ise tüm dünyada ilk defa sunulacak modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Hayvancılık teknolojileri alanında elektronik, makine ve bilişim disiplinlerinin ortak çalışmaları sonucu pek çok soruna, özgün çözüm fikirleri geliştiriyoruz. TÜBİTAK tarafından sağlanan destekle Türk ve dünya pazarına sunmuş olduğumuz ürünlerimizin yanında, yine TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm bunların yanında ekibimizin akademik geçmişleri, dünyada bu alanda yapılmış bir çok gelişmeyi takip etmemizi sağlamaktadır. 

Daha yüksek kaliteyi pazara daha uygun maliyetle sunmak AutoMilk için sonu olmayan bir yoldur. Bu yolda bize destek veren tüm iş ortaklarımıza, kamu kurumlarımıza ve müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.