ADVANCED ÇÖZÜMLER

ADVANCE SAĞIM SİSTEMLERİ

Son Teknoloji ve Yüksek Kalite, optimum sağım verimi için bir araya geldi. Advance Sağım Sistemleri, son teknolojinin yıllarca hizmet verebilmesi için tasarlandı. Kurulum öncesi ve sonrası hizmet standartlarının da geliştirildiği çözüm ailesi ile kalite yıllarca hizmetinizde olacak.

 

YÜKSEK TEKNOLOJİ

Dünyada üretilen sürü yönetim sistemlerinin standart işlevleri yanında, dinamik bir mühendis ekibi tarafından geliştirilmiş yeni teknolojiler ile kârınız artarken hayatınız da kolaylaşacak. Algan Tarım, sürekli devam eden Ar-Ge faaliyetleri ile sizin için teknolojiler üretiyor ve çiftlik hayatınızda memnuniyetin "akıllı" karşılığı olmak için çalışmaya devam ediyor.

 

Dünyada Öncü Olduğumuz Teknolojiler

ProFarm

WEB Tabanlı Sürü Yönetim Sistemi - ProFarm ile sadece çiftliğinizde değil, internet erişimi olan her noktada sisteminize bağlanıp, çiftliğinizdeki tüm süreçleri kontrol edebilirsiniz. Hayvan kayıtlarınız, süt ve doğum takibi vb. gibi çok sayıda işlevi ofisinizde takip edebilirsiniz. Günlük önemli uyarıları, ani süt düşüşlerini ve hatta kızgınlığı e-posta ile hatırlatma olarak alabilirsiniz.

LiveMilking

Sağım anını canlı izleme özelliği - LiveMilking ile sağım işlemi başladığı andan itibaren, sağımhaneye giren hayvanların anlık süt verimleri ve sağım süreleri takip edilebilir. Sanki sağımhanedeymiş gibi, bilgisayarınızın başında tüm süreci verileri ile görebilirsiniz. Sağımın erken bitirilmesi gibi olası hatalı işlemleri anında yakalayabilir, çalışanlarınızın daha özenli hizmet etmelerini sağlayabilirsiniz.

m-ProFarm

Sürü Yönetim Sisteminin tüm izleme ve inceleme özelliklerine akıllı cep telefonlarınızla erişebilirsiniz. Android ve iOS için ayrı ayrı hazırlanmış uygulamalar ile cep telefonunuza özel hazırlanmış ekranlarda tüm süreci takip etmenin rahatlığını hissedin. Çiftliğinizde kızgınlık takibi veya ani süt düşüşü gibi önemli olayları anında uyarı olarak alın. 

AniRef

Hayvan kimliklendirmede eski usul LF ve HF teknolojiler yerine RFID sistemleri ile çözüm üretilmiştir. AniRef boyun kemeri ile kullanımı sayesinde hem hayvanlarınızı rahatsız etmez, hem de kulak küpelerinde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırır. Pilsiz yapısı sayesinde herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymaksızın yıllarca kullanabilirsiniz.

ProRation

ProFarm Sürü Yönetim Sistemi ile entegre çalışan - ProRation Rasyon Yazılımı ile stoğunuzda bulunan yem çeşitleri ile hayvanlarınızın ihtiyacı olan en iyi Yem Rasyonunu otomatik olarak belirleyin. Size maliyet-verim bakış açısı ile değişik çözümler sunabilen ProRation, besleme sorunlarınızda en anlayışlı yardımcınız olacak.

FixLay

Sağımhane girişinde kimliksiz hayvanların girişi vb. diğer kullanıcı hatalarını anlayan ve özellikle süt verimlerinin yanlış hayvana kaydedilmesini engelleyen FixLay özelliği ile kullanıcı hataları artık verilerinizi karıştırmayacak. Akıllı Yerleştirme Algoritması FixLay, olası hataları öngörerek sağımın sonunda tüm verilerin doğru hayvana kaydedilmesini sağlar. 

AutoMast

Mastitis hastalığını başlangıç aşamasında tespit eden AutoMast Elektronik Sağım Pençesi, normal sağım sırasında müdaheleniz olmadan sürekli sütü takip eder. Herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmaksızın, 4 farklı meme başından çıkan sütü ayrı ayrı takip eden AutoMast, memeler arası süt kalite farkını ölçerek, olası hastalıkları henüz başlangıç aşamasında size bildirir.

AutoHeat

Kızgınlığın hareketlilik esasına göre takibini ve tespitini yapan AutoHeat en ufak bir sallanmayı dahi yakalayan hassas sensörleri ile, ideal şartlarda 1 km mesafeye ulaşan kapsama alanı ve akıllı algoritmaları ile hareketliliğin arttığı ilk andan itibaren sizi bilgilendirmeye başlar. Eğer isterseniz, tüm uyarılar anında SMS ile cep telefonunuza ulaşır. 

MoniCool

Süt Soğutma Tanklarının, barındırdığı süt miktarı ve iç sıcaklığı MoniCool - Monitoring Cooling Tank ile sürekli kaydedilir. Böylelikle zamana bağlı olarak süt miktarı ve ısı değişimini takip edebilirsiniz. Süt miktarının belirli bir seviyenin üstüne çıktığı ya da sıcaklığın belirli bir süre istenen seviyeye inmediği durumlarda otomatik olarak SMS ile bilgilendirilirsiniz.

MoniWash

Sağım sisteminin iç temizliğini sağlayan Otomatik Yıkama Sistemlerinin çalışma performansını takip eden MoniWash, suyun sıcaklığı, yıkama süresi vb. gibi bir çok parametrenin kaydedilmesini sağlar. Yıkama sisteminin yeterince yapılmadığı durumlarda sağım sisteminin yeterli temizlenememesi sebebiyle yaşanabilecek süt kalite düşüşlerinin önüne geçilmesini sağlar. 

El Terminali

Sahada ya da ahır içerisinde hayvanların tespit edilmesi, bilgilerine ulaşılması, hatta otomatik sayılması gibi zorlu bir çok işlevi yerine getiren El Terminali ahır içerisindeki en önemli yardımcınız olacak. 

 

 

 

Yüksek Kalite

Endüstriyel süt üretiminde kesintisiz sağım hizmeti en önemli gereksinimdir. Sağımhane ve bağlı ürünlerde yaşanabilecek aksaklıkların, üretime doğrudan etkisi vardır. Tüm olasılıkların değerlendirilmesi ile %99.99 devamlılığı sağlamak amacıyla alınan önlemler :

 1. Ankastre Sağımhane Tasarımı - Sağımhane içerisindeki vakum, süt ve temiz hava hattı çukur üzerine yerleştirilen metal dolap içerisinden geçirilmektedir. Böylelikle toz, rutubet ve fiziksel zorlamalara daha dayanıklı bir sistem kurulmaktadır. Ayrıca süt ölçer, pulsatör ve elektro-valf gibi komponentler de dolap içerisinde konumlandırılmaktadır. Metal dolap paslanmaz çelikten imal edilmektedir.
 2. IP-65 Standardında Durak Yönetim Paneli - Bir durak için sağımın yönetilmesi ve elde edilen tüm bilginin ProFarm sistemine aktarımını sağlayan Durak Yönetim Paneli, toz ve su geçirmez özelliği dünyada geçerli IP-65 sertifikası ile sağlamaktadır.
 3. Temiz Hava Hattı - Elektrovalf ve pulsatörün çalışması için atmosfer basıncına ihtiyaç duyulur. Bu basıncın sağlanması amacıyla temiz hava ihtiyacı vardır. Tüm cihazlar temiz hava hattına bağlanır ve bu hat hava filtresi ile sonlandırılır. Böylelikle elektronik komponentlerin içerisine toz girişi engellenerek daha uzun ömürlü olmaları sağlanmış olur.
 4. En Az İki Farklı Vakum Motoru - Vakum pompası sağımın kalbidir. Zaman içerisinde yaşanabilecek sıkıntılara karşı, bu önemli bileşen yedekli olarak kurulmaktadır. Böylelikle sistem içerisinde olası arızalarda, özellikle iki taraflı kurulan sağım odalarında, en azından bir tarafın sağıma devam edebilmesi temin edilmiş olur.
 5. Dünyanın En İyi Pulsatörü - Dünyaca kabul edilmiş ve pulsatörün mucidi olarak bilinen InterPuls marka pulsatörler kullanılmaktadır. İçerisine su alsa dahi çalışmaya devam edebilen pulsatörlerin en önemli iki özelliği, sağım oranını hassas bir şekilde uygulayabilmesi ve uzun ömürlü olmasıdır.
 6. Veri Kayıplarını Engelleyen Uzaktan Yedekleme - Çiftlik ortamında Internet alt yapısının bulunması durumunda, ProFarm içerisindeki tüm veriler, belirli aralıklarla merkezi sunucularımızda yedeklenmektedir.

 

Kurulum Öncesi ve Sonrası

Yüksek teknolojiye sahip ürünler, çiftliğinizde verimi artırmak ve hayatınızı kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu ürünlerin en uygun şekilde kullanımı ve yönetimi ile en yüksek seviyede fayda elde edilmiş olacaktır. Bu amaçla, ürünlere ilişkin detaylı bilgilerin verildiği, kullanım pratiklerinin gösterildiği, günlük ve haftalık bakımların uygulamalı olarak anlatıldığı bir eğitim planı hazırlanmıştır. Eğitimler, uzman teknik personeller tarafından bizzat çiftliğinizde verilmektedir. Eğitim süresi standart bir hafta olarak belirlenmiştir. Bir hafta boyunca, uzman teknik personel sizinle ve çalışanlarınızla beraber tüm süreçlere katılmakta ve sürekli danışmanlık vermektedir.

İlk Adım Eğitimini daha detaylı olarak bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

 

Tavsiye edilen ürün listesi 

 1. Balıkkılçığı ya da Paralel Düzen Elektronik Sağım Sistemi
 2. AutoMast Elektronik Sağım Pençesi
 3. AutoHeat Kızgınlık Tespit Sistemi (Pedometre) ve AniRef Tanımlama Sistemi (Transponder)
 4. ProFarm Sürü Yönetim Sistemi
 5. MoniCool Uyumlu Soğutma Sistemi
 6. MoniWash Uyumlu Yıkama Sistemi
 7. El Terminali
 8. m-ProFarm Mobil Uygulama

 

 

FARKIMIZ

En büyük avantajımız, durmak, yorulmak bilmeyen araştırma ruhumuz, Plaza mühendislerininden değil; idealist saha mühendislerinden oluşan bir ekibimiz ve çiftlik ortamından kopmadan yürütülen çalışmalarımız...  

Tüm dünyada geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik çözümler almaktadır. Maksimum verim için önerilen teknolojiler ise yatırım maliyetlerini arttırmaktadır. AutoMilk olarak, çiftçi için teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmaktayız. 

Mühendis bakış açısı ile çiftliklerde geçirdiğimiz zamanın neticesinde çok sayıda özgün fikre sahibiz. Bunların bir kısmı Türk çiftçisine özgü sorunları çözmeye dayanırken, bazıları ise tüm dünyada ilk defa sunulacak modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Hayvancılık teknolojileri alanında elektronik, makine ve bilişim disiplinlerinin ortak çalışmaları sonucu pek çok soruna, özgün çözüm fikirleri geliştiriyoruz. TÜBİTAK tarafından sağlanan destekle Türk ve dünya pazarına sunmuş olduğumuz ürünlerimizin yanında, yine TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm bunların yanında ekibimizin akademik geçmişleri, dünyada bu alanda yapılmış bir çok gelişmeyi takip etmemizi sağlamaktadır. 

Daha yüksek kaliteyi pazara daha uygun maliyetle sunmak AutoMilk için sonu olmayan bir yoldur. Bu yolda bize destek veren tüm iş ortaklarımıza, kamu kurumlarımıza ve müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.