Çözümler

ÇÖZÜMLER

Hayvancılık alanında mühendislik çalışmaları ve ArGe faaliyetleri ile desteklediğimiz çözümler, çiftliğinizin verimini artırırken hayatınızı kolaylaştırmaya odaklanmıştır. Yüksek teknoloji çözümlerinin çiftliğiniz için uyarlanması ve size özel çözümler ile hem çiftliğinizdeki bir çok olayı otomatik olarak kontrol altına alabileceksiniz, hem de süreçleri takip ederek, verimi etkileyen sorunları ortadan kaldırabileceksiniz. 

Ölçemediğinizi yönetmezsiniz. Algan Tarım, yüksek teknoloji ürünleri ile sadece süt verimini değil, günlük bütün faaliyetleri ölçebileceğiniz bir platform sunmaktadır. Böylelikle endüstriyel yöntemlerin uygulayacağınız çiftliğinizde daha az emek ve yorgunlukla daha fazla verim elde edebileceksiniz. Akıllı çalışma, akıllı cihazlarla olur.

 

 

 

"ACTIMOO" HERKES İÇİN PEDOMETRE

 

KIZGINLIK TAKİBİNDE YENİ TEKNOLOJİ, YENİ BİR SOLUK

Mevcut uygulamalarda, pedometrelerden alınan verinin işlenmesi ve kullanıcıya bildirimi, büyük maliyet gerektiren diğer sistemler tarafından yapılmaktadır. Mevcut uygulamaların tamamında uygulanan lokal karar verme mekanizması dolayısıyla, her bir işletme, pedometre yanında bilgisayar ve benzeri bir karar verme mekanizması satın almak zorunda kalmaktadır ve genellikle bu ekipmanlar satın alınan asıl ürünün maliyetinden daha yüksek olmaktadır. 

Herkes İçin Pedometre uygulaması ile pedometre kullanımı için sürü yönetim sistemlerine ve/veya çiftliklerde bilgisayar bulundurulmasına ihtiyaç yoktur. Pedometreden alınan veriler internet üzerinden merkezi sunucuya iletilir ve veriler merkezi sunucuda değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonucunda elde edilen kızgınlık bilgileri kullanıcıya SMS olarak bildirilerek, aynı zamanda kullanıcının internet üzerinden merkezi sunucuya erişerek anlık ve/veya geçmişe dönük verilerine erişebilmesi sağlanmaktadır.

Devamını oku: HERKES İÇİN PEDOMETRE

ADVANCE SAĞIM SİSTEMLERİ

Son Teknoloji ve Yüksek Kalite, optimum sağım verimi için bir araya geldi. Advance Sağım Sistemleri, son teknolojinin yıllarca hizmet verebilmesi için tasarlandı. Kurulum öncesi ve sonrası hizmet standartlarının da geliştirildiği çözüm ailesi ile kalite yıllarca hizmetinizde olacak.

Devamını oku: ADVANCE SAĞIM SİSTEMLERİ

İLK ADIM EĞİTİMİ

Sağımhane ve diğer ürünlerin teslimi ile süreç henüz yeni başlamaktadır. Yüksek hizmet standartlarının yakalanması ideali ve sürekli müşteri memnuniyetinin sağlanması amacıyla önerdiğimiz en temel çözüm İlk Adım Eğitimleridir. 

İlk Adım Eğitimi, teslim edilen ürünlerin verimli ve doğru bir şekilde kullanılmasını hedeflemektedir. Bu eğitim paketi ile kurulum sonrası bir hafta teknik bir personel çiftlikte tüm aşamalarda size danışmanlık yapmaktadır. Örneğin kurulan sağımhanenin doğru kullanılması, üzün ömürlü olması için alınması gereken önlemler, düzenli bakım süreçlerinin öğretilmesi gibi destekler ile ürünlerin kullanımında uzmanlığın sağlanması hedeflenmektedir.

Devamını oku: İlk Adım Eğitimi

PRIMARY SAĞIM SİSTEMLERİ

Çiftliğinizde süt veriminin takip edilmesi, elektronik pulsatör ile hayvanların memelerine masaj yapılması, sürü yönetim sistemi ile hayvan kayıtlarının bilgisayar üzerinde saklanması, pedometre ile kızgınlığın takip edilmesi gibi bir dizi ürünün bir araya getirildiği ProÇift Sağım Grubu, çiftliğinizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmıştır. 

Devamını oku: PRIMARY SAĞIM SİSTEMLERİ

FARKIMIZ

En büyük avantajımız, durmak, yorulmak bilmeyen araştırma ruhumuz, Plaza mühendislerininden değil; idealist saha mühendislerinden oluşan bir ekibimiz ve çiftlik ortamından kopmadan yürütülen çalışmalarımız...  

Tüm dünyada geleneksel yöntemlerin yerini teknolojik çözümler almaktadır. Maksimum verim için önerilen teknolojiler ise yatırım maliyetlerini arttırmaktadır. AutoMilk olarak, çiftçi için teknolojiyi daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmaktayız. 

Mühendis bakış açısı ile çiftliklerde geçirdiğimiz zamanın neticesinde çok sayıda özgün fikre sahibiz. Bunların bir kısmı Türk çiftçisine özgü sorunları çözmeye dayanırken, bazıları ise tüm dünyada ilk defa sunulacak modeller olarak ortaya çıkmaktadır. Hayvancılık teknolojileri alanında elektronik, makine ve bilişim disiplinlerinin ortak çalışmaları sonucu pek çok soruna, özgün çözüm fikirleri geliştiriyoruz. TÜBİTAK tarafından sağlanan destekle Türk ve dünya pazarına sunmuş olduğumuz ürünlerimizin yanında, yine TÜBİTAK desteği ile Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Tüm bunların yanında ekibimizin akademik geçmişleri, dünyada bu alanda yapılmış bir çok gelişmeyi takip etmemizi sağlamaktadır. 

Daha yüksek kaliteyi pazara daha uygun maliyetle sunmak AutoMilk için sonu olmayan bir yoldur. Bu yolda bize destek veren tüm iş ortaklarımıza, kamu kurumlarımıza ve müşterilerimize şükranlarımızı sunarız.